Profil Korporacji KYOCERA

KYOCERA Corporation

KYOCERA logo , logo kyocery

Firma KYOCERA została założona w 1959 roku przez dr Kazuo Inamori pod nazwą Kyoto Ceramics Co., Ltd. Firma specjalizowała się w ceramice szlachetnej. W swojej historii firma KYOCERA Corporation zanotowała ogromny postęp w zakresie proekologicznych produktów i metod produkcyjnych, kładąc szczególny nacisk na jakość życia.

Firma KYOCERA jest obecnie jednym z wiodących światowych producentów nowoczesnej ceramiki, elementów elektronicznych, ogniw słonecznych, telefonów komórkowych i elektroniki biurowej. Zasoby firmy są kierowane do trzech kluczowych obszarów: informacji i komunikacji, ochrony środowiska i ułatwianie życia. KYOCERA Corporation obecnie zatrudnia ponad 70 tys. osób a wartość jej sprzedaży za rok obrachunkowy kończący się 31 marca 2015 wyniosła 11.7 bilionów euro. Centrala firmy znajduje się w Kioto w Japonii.

Firma wspomogła wiele przedsięwzięć społecznych, w tym Muzeum Sztuki Kyocera, Dziecięcy Program Podróżniczy i Nagroda Kioto, która jest przyznawana osobom najlepszym w jednej z trzech kategorii: zaawansowana technologia, nauki podstawowe oraz sztuka i filozofia.

Zmiany globalne są coraz szybsze, a firma KYOCERA pozostaje liderem, działając zawsze z myślą o zapewnieniu unikatowej wartości.

KYOCERA Document Solutions Inc.

KYOCERA Document Solutions Logo

KYOCERA MITA Europe powstała w 2000 roku w wyniku fuzji dwóch najbardziej innowacyjnych firm w zakresie rozwiązań do zarządzania dokumentami: Kyocera i Mita. Połączono rozwiązania do przetwarzania i reprodukcji obrazów cyfrowych, długowieczność urządzeń bez używania kaset i niski koszt wydruku na stronę. Fuzja dwóch firm zapoczątkowała globalną restrukturyzację, która przyspieszyła rozwój sieciowych systemów zarządzania dokumentami.

W kolejnych latach Kyocera Mita skupiła się na oferowaniu kompleksowych rozwiązań dla biznesu i pozostałych klientów. Efektem tego procesu jest zmiana nazwy firmy na KYOCERA Document Solutions Inc., która weszła w życie 1 kwietnia 2012 roku. 
 

KYOCERA Document Solutions Europe

kyocera logo

KYOCERA Document Solutions Europe powstała 1 kwietnia 2012 roku w wyniku zmiany nazwy firmy z poprzedniej KYOCERA Mita Europe. Zmiana ta podyktowana jest rozwojem firmy i skupieniu się na dostarczaniu globalnych rozwiązań zarządzania dokumentami dla biznesu i naszych klientów, innowacji technologicznej i proekologicznych produktach. 

Firma KYOCERA Document Solutions zatrudnia obecnie ponad 16 tys. osób, a wartość jej sprzedaży za rok obrachunkowy kończący się 31 marca 2015 wyniosła  2.6 bilionów euro.


KYOCERA Document Solutions Europe współpracuje z przedstawicielstwami i autoryzowanymi dystrybutorami KYOCERA w ponad sześćdziesięciu krajach w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do produktów firmy KYOCERA należą drukarki laserowe, kopiarki cyfrowe i urządzenia wielofunkcyjne obejmujące urządzenia kolorowe i wielkoformatowe. Są to zaawansowane, proekologiczne i kompleksowe rozwiązania do drukowania dokumentów dla biur różnej wielkości.

Numer KME
Numer izby handlowej w Amsterdamie: 34070221

Numer identyfikacji podatkowej (KME)
NIP: NL001454924B01

Scroll to top