Całkowite koszty eksploatacji (TCO)

Koszty druku

Całkowite koszty eksploatacji urządzeń komputerowych stały się ulubionym tematem kupujących. Po zainwestowaniu w rozwiązanie drukarskie szybko zaczynamy odczuwać ukryte koszty, które stale rosną. Nawet producenci komputerów przyjeli całkowite koszty eksploatacji (TCO) jako sposób rozróżniania produktów, które są znane jedynie z tego, że są podobne. Jednak drukarki są inne. Niezależnie od tego, czy jest to drukarka laserowa czy atramentowa, można oczekiwać, że najważniejszy koszt eksploatacyjny, tj. koszt materiałów eksploatacyjnych, będzie stanowić wielokrotność ceny zakupu drukarki.

W KYOCERA Document Solutions dawno stwierdziliśmy, że całkowite koszty eksploatacji biurowych to poważny problem. Stale prowadzimy kampanie, których celem jest zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z całkowitymi kosztami eksploatacji wśród osób podejmujących decyzje i użytkowników końcowych. Zyski większości producentów drukarek pochodzą głównie ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Wiemy, że drukarka sieciowa zużywa przeciętnie co miesiąc ilość tonera, za pomocą której można wydrukować 11 000 stron. Przez standardowy okres użyteczności drukarki różnica w kosztach tonera stosowanego w drukarkach KYOCERA a tonera naszej konkurencji może osiągać poziom wielu tysięcy euro.

Niższe koszty eksploatacji

Całkowite koszty eksploatacji (TCO) urządzeń ECOSYS firmy KYOCERA są niezmiennie najniższe w klasie. Współczynnik TCO obejmuje wszystkie koszty: bezpośrednie, np. cenę zakupu i koszty eksploatacji na stronę, oraz pośrednie, w tym konserwację, wymianę materiałów eksploatacyjnych, takich jak kasety, korzystanie z nośników do drukowania, administrowanie maszyną i koszty zasilania. W organizacjach, gdzie drukuje lub kopiuje się wiele materiałów, koszt materiałów eksploatacyjnych może drastycznie wzrosnąć, szczególnie tam, gdzie dość drogie kasety zawierające bęben, utrwalacz i toner trzeba często wymieniać i wyrzucać. Technologia ECOSYS firmy KYOCERA znacznie ogranicza te koszty: drukowanie bez kasety oznacza, że wszystkim, co trzeba regularnie wymieniać, jest jedynie toner.

Poznaj niezmiennie najniższe całkowite koszty eksploatacji w klasie

Chcesz zmniejszyć koszty operacyjne? Koszty całkowite są dla ciebie równie ważne jak wysoka wydajność i wysoka jakość druku?

Sprawdź jak obniżamy koszty druku!- skontaktuj się  z naszymi ekspertami jeszcze dziś!

Poproś o analizę konkurencji pod względem opłacalności oferowanych rozwiązań dostosowaną do twoich wymagań. Wyniki osiągane przez drukarki ECOSYS firmy KYOCERA będą przekonujące - zapewniamy doskonałe wydruki i niezmiennie najniższe koszty eksploatacji w klasie.

Scroll to top