Przyjazny środowisku najwyższy poziom produktywności w nowej serii monochromatycznych drukarek A4 Kyocera ECOSYS

27 sierpień 2019

Arcus SA, przedstawiciel Kyocera Document Solutions w Polsce, wprowadził w sierpniu do oferty nową gamę monochromatycznych drukarek ECOSYS w formacie A4. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby pomóc firmom w bezpieczniejszym i wydajniejszym zarządzaniu wydrukami, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu wpływu na środowisko.

Nowe drukarki z serii ECOSYS są najnowszym uzupełnieniem portfolio monochromatycznych urządzeń laserowych A4 marki Kyocera. Aktualizacja serii sprawia, że użytkownicy mogą zarządzać rosnącą wydajnością druku w bardziej produktywny i przyjazny dla środowiska sposób. ECOSYS P3145dn, ECOSYS P3150dn i ECOSYS P3155dn łączą zwiększoną wydajność z wzmocnioną trwałością komponentów. Odświeżony design odróżnia je od poprzednich generacji, podobnie jak zaktualizowany zestaw funkcji, opracowany w celu zwiększenia komfortu użytkowania oraz wzrostu ogólnej wydajności.

Kyocera wspiera ekologiczny druk, demonstrując swoje bezkompromisowe zaangażowanie w ochronę środowiska, dzięki stworzeniu w 1992 roku technologii ECOSYS.  Producent wniósł do branży świadomość ekologiczną, podejmując kroki, aby świadomie ograniczyć wytwarzanie odpadów i zminimalizować zużycie energii. Innowacyjna technologia ECOSYS została opracowana, aby połączyć koncepcje ekologii, ekonomii i systemów, łącząc kluczowy cel w jednym produkcie, czyli zaspokojenie potrzeby w zakresie rozwiązań dotyczących zarządzania dokumentem.


W ECOSYS P3145dn, ECOSYS P3150dn i ECOSYS P3155dn czas pierwszego wydruku zmniejszono nawet o 13% w porównaniu w poprzednimi generacjami. To ulepszenie wynika z zastosowania nowego silnika oraz sterownika sterującego w urządzeniach. Ta funkcja optymalizuje czas uruchamiania urządzeń, co przyspiesza rozpoczęcie procesu drukowania. Dodatkową korzyścią dla użytkowników jest kompatybilność drukarek z trzema różnymi typami tonerów. Podobnie jak w przypadku wszystkich maszyn ECOSYS, Kyocera starannie zintegrowała bardziej przyjazne dla środowiska ustawienia w systemach tych urządzeń i ich całościowy projekt, aby promować zrównoważony rozwój, minimalizując wpływ na środowisko. Urządzenia nie wymagają kartridży i są zbudowane z komponentów o długiej żywotności, co zmniejsza wymagania dotyczące produkcji i eksploatacji. Ekologiczne opakowania stworzone z masy celulozowej podkreślają proekologiczne podejście producenta.

Funkcja Data Security Kit w standardzie zapewnia możliwości dodatkowego przechowywania danych oraz zintegrowanych zaawansowanych elementów szyfrowania danych. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa Data Security Kit umożliwia szyfrowanie danych nawet przed ich zapisaniem na dysku twardym.

„Nasi klienci, którzy do codziennej pracy potrzebują urządzeń monochromatycznych zapewniających wydruki w formacie A4, mogą sięgnąć po nowe rozwiązania z dobrze im znanej serii ECOSYS. Drukarki cechuje wysoka funkcjonalność, łatwa obsługa i, co szczególnie ważne dla użytkowników, niskie koszty eksploatacji. Dodatkowa funkcja wspierająca bezpieczeństwo danych zapewnia łatwy i wygodny sposób ochrony poufnych dokumentów, informacji i zasobów ” - mówi Łukasz Rumowski, Dyrektor Działu Rozwoju Produktu w Arcus SA.Scroll to top