System obniża koszty wydruku

12 październik 2016

Jak możemy przeczytać na stronach internetowych dziennika „Puls Biznesu” system zarządzania drukiem i przepływem dokumentów pozwala obniżyć koszty druku nawet o 40 proc. W artykule cytowany jest Łukasz Rumowski, dyrektor rozwoju produktu w spółce Arcus. Arcus jest dystrybutorem laserowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera na polskim rynku.

Jak możemy przeczytać w artykule nawet 80-90 proc. menedżerów nie wie ile pieniędzy w firmie przeznacza na wydruk, a w większości firm koszty wydruków w biurze są analizowane tylko pod kątem zakupu sprzętu. Tymczasem zakup urządzeń drukujących to zaledwie 5-15 proc. całkowitych kosztów ich eksploatacji. Aby obniżyć koszty druku należy analizować koszty materiałów eksploatacyjnych, przeglądów serwisowych, koszt tonerów lub atramentów, napraw i energii elektrycznej.

Pierwszym krokiem do obniżenia kosztów druku jest przeprowadzenie przez specjalistów audytu druku. Audyt przynosi odpowiedź na pytania, jak, gdzie i ile się drukuje. Na tej podstawie opracowuje się rozwiązania dokładnie dopasowane do konkretnych potrzeb klienta.

Łukasz Rumowski wyjaśnia w artykule, że droga do optymalizacji kosztów wiedzie przez uporządkowanie wszystkich elementów procesu drukowania i umiejętnie zarządzanie tymi działaniami. Pozwoli to rocznie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w przeliczeniu na pracownika.

Według Łukasza Rumowskiego opłaca się inwestować w duże, wydajne urządzeniai zmniejszać liczbę urządzeń drukujących w firmie. Podchodząc z odpowiednią rezerwą do ofert hipermarketów na „tanie drukarki do biura”, „biurowe profesjonalne kserokopiarki”, czy „najlepsze ksero do biura”.

Nowoczesne iniezawodne urządzenia wielofunkcyjne pozwalają nie tylko na skanowanie, kopiowanie czy faksowanie. Dodatkowe funkcjonalności to m.in. druk bezpośrednio z urządzenia mobilnego, Wi-Fi czy panel z dotykowym wyświetlaczem do sterowania sprzętem.

Według Łukasza Rumowskiego firmy powinny stawiać na outsourcing druku, a zakup profesjonalnej drukarki na własność ma uzasadnienie tylko wtedy, gdy produkcja dokumentów czy druk jest główną dziedziną działania firmy.

Pełna treść artykułu:

http://pulsinnowacji.pb.pl/4637653,66237,taniej-a-wcale-nie-gorzej

O KYOCERA Document Solutions Europe B.V.

KYOCERA Document Solutions jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań z zakresu zarządzaniem dokumentami. Zakres produktów i usług firmy obejmuje drukarki ECOSYS, niezawodne urządzenia wielofunkcyjne, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i szeroki zakres rozwiązań programowych i Managed Services Document (MDS). Oferta KYOCERA Document Solutions zawiera innowacyjne produkty z komponentami o długiej żywotności. Ich użytkownicy korzystają z niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO) rozwiązań oraz wysokiej wydajności 
w każdym miejscu pracy. Oferta rozwiązań i usługi Managed Document Services umożliwiają klientom zmniejszenie kosztów, pozytywny wpływ na środowisko oraz poprawę efektywności i niezawodności procesów biznesowych w tym samym czasie.

Więcej informacji na stronie: www.kyoceradocumentsolutions.pl.

KYOCERA Document Solutions Inc. jest spółką zależną firmy Kyocera Corporation, która w 2009 roku obchodziła swoją 50-ą rocznicę. Zajmująca 531 miejsce na liście 2000 największych światowych firm notowanych na giełdzie magazynu Forbes, Kyocera jest wiodącym producentem nowoczesnej ceramiki, komponentów elektronicznych, ogniw słonecznych i elektronicznego sprzętu biurowego. Długoterminową strategią wzrostu KYOCERA są działania wspierające sektory telekomunikacji, przetwarzanie informacji, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia.

 

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi
i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

Kontakt dla mediów:

Michał Gembal

Dyrektor Marketingu ARCUS S.A.

tel. (22) 53 60 900

e-mail: m.gembal@arcus.com.plScroll to top