Kyocera Document Solutions w “Pulsie Biznesu”

27 październik 2016

Dzisiejszy „Puls Biznesu” publikuje komentarz ekspercki Maki Nagao, Expert Hardware Product Management w Kyocera Document Solutions Europe.

Jak możemy dowiedzieć się z opublikowanego komentarza przedsiębiorstwa na całym świecie szukają oszczędności w obszarze druku. Po pierwsze chcą w ten sposób obniżyć koszty druku, a koszty związane z tworzeniem i obiegiem dokumentów (nie tylko z drukiem) potrafią pochłonąć nawet od 5 do 15 proc. przychodów dużych firm. Po drugie zmniejszając liczbę niepotrzebnych wydruków chronią środowisko naturalne, dzięki redukcji zużycia papieru, materiałów eksploatacyjnych i energii.

Drukarki laserowe i urządzenia wielofunkcyjne Kyocera są wyposażone w bardzo trwały ceramiczny bęben, który wystarcza na ponad 100 tys. wydruków. Co ważne, jest to element niezależny od tonera, który trzeba wymieniać częściej – użytkownicy oszczędzają pieniądze i chronią środowisko, wymieniając tylko te elementy, które tego wymagają. Jak podkreśla w artykule Maki Nagao firma Kyocera cały czas pracuje nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi i nieprzypadkowo dwa lata z rzędu firma Kyocera znalazła się na liście 100 innowacyjnych firm Thompson Reuters.

Firmy na całym świecie wdrażają systemy do zarządzania drukiem, aby dbać o bezpieczeństwo przetwarzanych danych, kontrolować koszty druku oraz zapewnić pracownikom komfortowe i wydajne narzędzia pracy. Same wydajne urządzenia drukujące to za mało.

Maki Nagao podkreśla w artykule, że biuro bez papieru to mit. Mimo że coraz więcej obszarów działania firmy jest digitalizowanych, to liczba wydruków wcale nie spada, a sprzedaż urządzeń drukujących od lat pozostaje na porównywalnym poziomie rok do roku. Coraz więcej systemów informatycznych generuje coraz więcej danych i raportów – drukarka i papier nadal są potrzebne nawet w bardzo nowoczesnych biurach. Badani potwierdzają, że czytanie z papierowych wydruków zwłaszcza długich materiałów jest wygodniejsze. Dzięki oprogramowaniu do zarządzania drukiem zapewnienie komfortowego dla użytkowników środowiska druku nie musi być kosztowne i uciążliwe dla środowiska.

Pełna treść artykułu znajduje się w dzisiejszym wydaniu „Pulsu Biznesu”.

O KYOCERA Document Solutions Europe B.V.

KYOCERA Document Solutions jest jednym z wiodących na świecie dostawców rozwiązań z zakresu zarządzaniem dokumentami. Zakres produktów i usług firmy obejmuje drukarki ECOSYS, niezawodne urządzenia wielofunkcyjne, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne i szeroki zakres rozwiązań programowych i Managed Services Document (MDS). Oferta KYOCERA Document Solutions zawiera innowacyjne produkty z komponentami o długiej żywotności. Ich użytkownicy korzystają z niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO) rozwiązań oraz wysokiej wydajności 
w każdym miejscu pracy. Oferta rozwiązań i usługi Managed Document Services umożliwiają klientom zmniejszenie kosztów, pozytywny wpływ na środowisko oraz poprawę efektywności i niezawodności procesów biznesowych w tym samym czasie.

Więcej informacji na stronie: www.kyoceradocumentsolutions.pl.

KYOCERA Document Solutions Inc. jest spółką zależną firmy Kyocera Corporation, która w 2009 roku obchodziła swoją 50-ą rocznicę. Zajmująca 531 miejsce na liście 2000 największych światowych firm notowanych na giełdzie magazynu Forbes, Kyocera jest wiodącym producentem nowoczesnej ceramiki, komponentów elektronicznych, ogniw słonecznych i elektronicznego sprzętu biurowego. Długoterminową strategią wzrostu KYOCERA są działania wspierające sektory telekomunikacji, przetwarzanie informacji, ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia.

 

O GRUPIE ARCUS

ARCUS SA jest jednym z największych na polskim rynku dostawców zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową. ARCUS SA jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. ARCUS SA i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz ARCUS Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład GRUPY ARCUS jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Do największych klientów GRUPY ARCUS należą banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy z branży telekomunikacyjnej, operatorzy pocztowi
i logistyczni oraz administracja publiczna na szczeblu centralnym i lokalnym.

 

Kontakt dla mediów:

Michał Gembal

Dyrektor Marketingu ARCUS S.A.

tel. (22) 53 60 900

e-mail: m.gembal@arcus.com.plScroll to top