Kyocera Mita ekspertem oszczędnego druku

15 kwiecień 2010

Dwa modele drukarek laserowych marki KYOCERA MITA zwyciężyły w testach najoszczędniejszych urządzeń na rynku, przeprowadzonych przez magazyn CHIP. Istotnym kryterium oceny były koszty wydruku i eksploatacji. Model FS-2020D w kategorii monochromatycznych drukarek laserowych oraz FS-C5300DN kategorii kolorowych drukarek laserowych doceniono także za pojemne podajniki papieru, dobrą jakość wydruku oraz szybkość. To niezbędne kryteria, na podstawie których kupujący drukarkę może uznać decyzję za trafioną.


Na stronie www.arcus.pl znajdą Państwo tabele z wybranymi wynikami testu pochodzące z miesięcznika CHIP (5/2010).

Rzeczywiste koszty druku dokumentów zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i indywidualnego nabywcy nie są od razu oczywiste.
O konsekwencjach swojej decyzji przekonują się zazwyczaj przy pierwszej wymianie kartridża lub toneru. Wówczas okazuje się, że niska cena zakupu nie oznacza niskich kosztów eksploatacji. Dlatego przy zakupie powinniśmy przyjrzeć się uważnie relacji kosztów zakupu do kosztów ponoszonych w trakcie użytkowania sprzętu. Wybór sprzętu wyposażonego w odpowiednie rozwiązania może zmniejszyć koszty eksploatacji nawet o kilkadziesiąt procent
– mówi Wiktor Różański, Wiceprezes Zarządu ARCUS S.A., wyłącznego dystrybutora japońskiej marki KYOCERA MITA w Polsce.

Według wiceprezesa Arcusa kupujący powinni przed zakupem zwrócić uwagę na to, czy drukarka oferuje:

• opcję automatycznego druku dwustronnego
• funkcję druku ekonomicznego
• ceramiczny bęben oddzielony od toneru
• możliwość drukowania plików bez komputera

Zdaniem ekspertów magazynu CHIP, drukarki laserowe są nieocenione w przypadku wydruku tekstowego, gdzie szybkość idzie w parze z jakością. Posiadają większą wydajność kartridży, dzięki czemu są efektywniejsze i oszczędzają czas. Przewaga tych urządzeń w firmach dotyczy również pojemnych podajników. Ponadto dobrze radzą sobie z każdym rodzajem papieru do drukarek, co tym samym nie odbija się na jakości wydruku. Dlatego też w rankingu CHIP zostały docenione także trzy inne modele KYOCERA MITA: FS-1300D, a także FS-C5200DN oraz FS-C5100DN, zajmując odpowiednio 3. pozycję w rankingu laserowych drukarek monochromatycznych (FS-1300D) oraz 2. i 5. pozycję wśród kolorowych drukarek laserowych (FS-C5200DN i FS-C5100DN).

Istotnym kryterium przewagi konkurencyjnej drukarek marki KYOCERA MITA, jest fakt, że nie posiadają one kartridża. Wyposażone są w długowieczny, ceramiczny bęben i inne trwałe elementy wbudowane w urządzenie, wytrzymujące nawet kilkaset tysięcy wydruków. Powoduje to zmniejszenie ilości odpadów i redukcję kosztów utrzymania, poprzez zmniejszenie ilości niezbędnych wizyt serwisowych oraz wymienianych części. Jedynym odpadem powstającym w trakcie eksploatacji kopiarki jest pojemnik po zużytym tonerze, który podlega przetworzeniu. Jednocześnie ze względu na fakt, że jedynym materiałem eksploatacyjnym jest toner, całkowity koszt drukowania staje się wyjątkowo niski. KYOCERA MITA jako pierwsza na świecie wprowadziła pozbawioną kartridża technologię ECOSYS, dzięki której możliwe jest obniżenie kosztów eksploatacji (kosztu wydruku 1 strony) o kilkadziesiąt procent.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym drukarki marki KYOCERA MITA cieszą się coraz większym zainteresowaniem rynku. W ostatnim czasie kilka modeli zdobyło uznanie ekspertów:

• drukarka KYOCERA FS-1300D, nagrodzona została w teście porównawczym laserowych drukarek monochromatycznych przeprowadzonym przez Laboratorium PC WORLD w kategorii "Najlepsza opłacalność",

• drukarki serii KYOCERA FS-C5x00DN zostały uznane za „Produkt Roku 2010”
w kategorii „Drukarki” w konkursie organizowanym przez miesięcznik komputerowy CHIP,

• drukarce KYOCERA FS-4020DN przyznano miano „Wyboru Roku” przez Buyers Laboratory Inc., wiodące, niezależne laboratorium testującym sprzęt biurowy. Model wyróżniony został za niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji – niższe o 50 proc. w stosunku do porównywalnej grupy produktów.Scroll to top